Tisková zpráva, 17. 4. 2018, Brno

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) byla v květnu 2015 prvním státním zdravotnickým zařízením, které začalo předepisovat léčebné konopí. 18.4.2016 informovala o novém podání léčebného konopí, a to ve formě kapslí, se kterým přišel lékař Centra pro léčbu bolesti svatoanenské nemocnice, MUDr. Radovan Hřib. Po 2 letech přichází svatoanenská nemocnice s další možností používání lékařského konopí – vaporizací.

Glaukom – tichý zloděj zraku!

Tisková zpráva, 05.03. 2018, Brno

Přibližně 60 milionů lidí na celém světě žije s glaukomem (zeleným zákalem). V roce 2020 se odhaduje výskyt tohoto onemocnění až na 76 milionů. Až 50% lidí o své nemoci ani neví. Zákeřnost zeleného zákalu spočívá hlavně v tom, že člověk může přijít až o 40 % zraku aniž cokoliv zpozoruje. V současné době dosahuje celosvětově počet lidí, kteří oslepli následkem glaukomu 4,5 milionu. Dle Ústavu zdravotnických informací a statistiky v ČR bylo v roce 2016 ambulantně léčeno 364 390 pacientů se zeleným zákalem.

Tisková zpráva, 27. 2. 2018, BrnoCBCE

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) rozšířilo své vědecké portfolio o pět nových výzkumných týmů. Dva z nich se v rámci základního výzkumu zaměří na zkoumání buněk, tři zbylé na kardiologický výzkum - na diagnostiku srdečních onemocnění pomocí nejnovějších zobrazovacích technik, na samotný výzkum nových zobrazovacích metod a také na zkoumání tzv. kriticky nemocných pacientů.