Tisková zpráva, 10.01.2018, Brno

Dnes byl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně opět vystaven recept na léčebné konopí, které si ihned pacientka v lékárně vyzvedla.

Ode dneška máme k dispozici opět léčebné konopí, které je pro pacienty k dispozici za cca 200 Kč/g včetně zpracování naší lékárny do kapslí,“ sdělil Radovan Hřib, vedoucí Centra léčby bolesti svatonanenské nemocnice.

Recept na 10 g byl předepsán pacientce s bolestmi zad po opakovaných operacích. Pacientka začala léčebné konopí užívat před 2 lety.

V lednu došlo na trhu české konopí, v květnu bylo dovezeno asi na měsíc konopí Nizozemské, jehož cena se pohybovala kolem 300 Kč/g. Nyní je k dispozici konopí z Kanady.

konopi lecebne

Foto: konopné kapsle FNUSA