Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně i nadále očkují proti nemoci COVID-19 ve dvou provozovaných centrech, a to přímo v areálu nemocnice na Pekařské i v očkovacím centru v OC Olympia. V obou případech mohou zájemci přijít i bez předchozí registrace.

Očkovací centrum v areálu nemocnice funguje v pracovní dny od 7:00 do 15:30 a zdravotníci zde podávají vakcínu Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech. Zájemci se mohou registrovat přes centrální rezervační systém, nebo nově přijít i bez objednání, to však pouze mezi 7. a 13. hodinou. „Vycházíme tím vstříc lidem, kteří třeba jdou někoho do nemocnice navštívit nebo přicházejí na kontroly do ambulancí. Nemusí tak již nikam jezdit a mohou se nechat bez registrace naočkovat přímo v nemocnici,“ uvedla vedoucí očkovacího centra FNUSA prim. MUDr. Pavla Urbánková.

V očkovacím centru v OC Olympia mají příchozí na výběr ze dvou očkovacích látek, dvoudávkové Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a jednodávkové Janssen (Johnson&Johnson). V provozu je centrum každý den od 10 do 20 hodin a zájemci mohou na místo dorazit rovněž bez předchozí registrace. Počet naočkovaných osob v OC Olympia se aktuálně pohybuje okolo 300 denně, fronty se již netvoří.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně plánuje také očkování třetí dávkou pro své zdravotníky, u kterých byla vakcinace zahájena v prosinci loňského roku. „Třetí dávkou budeme očkovat i zájemce z řad transplantovaných pacientů. Ještě však mají čas, byli očkováni v březnu. Stejně tak v říjnu opět vyjede náš mobilní očkovací tým a ve spolupráci s Jihomoravským krajem bude očkovat třetí dávky v domovech pro seniory,“ doplnila vedoucí očkovacího centra FNUSA prim. Urbánková.

FNUSA očkuje i bez registrace