Oddělení nemocí očních a optometrie
Oční oddělení poskytuje komplexní diagnostickou, konzervativní i chirurgickou péči v relativně širokém rozsahu oftalmologie. V rámci specializovaných ambulancí a diagnostických pracovišť oddělení zajišťuje:
- operace šedého zákalu v režimu jednodenní chirurgie,
- diagnostiku a léčbu glaukomu včetně laserových a chirurgických zákroků,
- péči o pacienty s diabetickou retinopatií včetně OCT, fluorescenční angiografie a fotokoagulace,
- komplexní vyšetření a léčbu onemocnění sklivce a sítnice (např. krvácení do sklivce, makulární díry),
- vyšetření zrakové dráhy pomocí elektrofyziologických metod (ERG, VEP, EOG),
- poradenství pro slabozraké včetně výběru kompenzačních pomůcek,
- vyšetření binokulárního vidění,
- akutní oftalmologickou péči v rámci pohotovostní služby.
Kromě výkonů hrazených zdravotními pojišťovnami nabízí oddělení také vybrané nadstandardní a estetické zákroky s úhradou ze strany pacienta. Oddělení neprovádí laserové refrakční operace ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti či astigmatismu.
Aktuálně:
Z důvodu rekonstrukce bude od 7. 7. 2025 provoz všech ambulancí v budově A uzavřen. Objednaní i akutní pacienti během běžné pracovní doby budou vyšetřeni v budově CH.
V době, kdy pracoviště ONOO FN USA zajišťuje ošetření pacientů v rámci pohotovostní služby, tj. od 16. dne v měsíci v době od 15:30 do 7:00 a o víkendech nepřetržitě, budou pacienti s akutními potížemi taktéž vyšetřeni v budově CH.
Vedení pracoviště

MUDr. Hana Došková, Ph.D.
Primářka

MUDr. Tomáš Mňuk
Zástupce primářky

Alena Orálková
Vrchní sestra
Budova A, 3. patro
Vedoucí lékař: MUDr. Miroslav Fedor
Staniční sestra: Hana Holečková
Lékaři: MUDr. Natálie Bradnová Pešová, MUDr, Lucie Ščerbíková, MUDr. Petra Poštolková, MUDr. Lukáš Mičko, MUDr. Ondřej Svoboda, MUDr. Veronika Šťastná, MUDr. Tereza Třeštíková
Ordinační doba: po – pá 7:00 – 14:30 hod.
Objednávaní vyšetření: v ordinační dny mezi 10:00 – 14:00 hod. na tel. +420 543 182 849
V rámci všeobecné ambulance provádíme základní diagnostiku i léčbu onemocnění předního i zadního segmentu oka, nevyžadující hospitalizaci. Zajišťujeme ústavní pohotovostní službu (dále viz Pohotovost) a konziliární službu pro pacienty hospitalizované na jiných pracovištích v rámci FNUSA.
Budova A, 3. patro
Lékaři: prim. MUDr. Hana Došková, Ph.D., MUDr. Andrea Chlíbková, MUDr. Tereza Třeštíková
Sestra: Karla Návedlová
Ordinační doba: po, út, st a čt 7:00 – 14:30 hod.
Objednávaní vyšetření: v ordinační dny mezi 10:00 – 12:00 hod. na tel. +420 543 182 853
Cukrovka (diabetes mellitus) patří ve vyspělých zemích mezi jednu z nejčastějších příčin slepoty u lidí do 65 let věku.
Základní příčinou vzniku diabetických změn na sítnici je poškození cév a tím nedokrvení sítnice. Nedostatek výživy (kyslíku) vede jednak ke vzniku otoku sítnice v místě nejostřejšího vidění (v tzv. žluté skvrně) a jednak ke tvorbě novotvořených cév na sítnici. Tyto mohou být zdrojem krvácení do sítnice a sklivce. Současně na sítnici mohou vznikat vazivové pruhy, které v pokročilejších stádiích onemocnění mohou být příčinou odchlípení sítnice. Projevy onemocnění tzv. diabetickou retinopatií mohou vést k trvalému poklesu až ztrátě zrakové ostrosti.
Diabetologická poradna FNUSA zajišťuje základní i specializovanou péči o pacienty s projevy diabetické retinopatie, zaměřenou nejen na diagnostiku (fotodokumentace nálezu, OCT vyšetření, fluorescenční angiografie, ultrazvuk), ale i léčbu onemocnění (laserové ošetření sítnice).
Budova A, 3. patro
Lékař: prim. MUDr. Hana Došková, Ph.D.
Sestra: Karla Návedlová
Ordinační doba: čt 7:00 – 10:00 hod.
Tel.: +420 543 182 853
Některá onemocnění sklivce a sítnice mají po vyčerpání konzervativní medikamentózní léčby indikaci k chirurgickému řešení. Jedná se o opakující nebo delší dobu nevstřebávající se krvácení do sklivce, pokročilé formy diabetické retinopatie, nemoci žluté skvrny ve smyslu vzniklých děr nebo membrán na sítnici, způsobujících otok nebo strukturální změny v této oblasti, nejdůležitější pro kvalitu vidění. Tyto nálezy diagnostikujeme pomocí speciálních vyšetřovacích metod (ultrazvukové nebo OCT vyšetření) a následně řešíme chirurgicky pomocí operační techniky pars plana vitrektomie.
Budova A, 3. patro
Lékaři: MUDr. Miroslav Fedor, MUDr. Veronika Potěšilová, doc. MUDr. Karolína Skorkovská, Ph.D., MUDr. Natálie Bradnová Pešová
Sestra: Leona Soušková
Ordinační doba: po – pá 7:00 – 14:30 hod.
Objednávaní vyšetření: v ordinační dny mezi 12:00 – 14:00 hod. na tel. +420 543 182 867
Zelený zákal (glaukom) je závažné oční onemocnění, které ve vyspělých zemích patří mezi nejčastější příčiny slepoty lidí nad 40 let věku. V počátečních stádiích není subjektivně provázeno žádnými potížemi. Pokud není zavčas rozpoznáno a léčeno, vede k trvalému poškození zrakových funkcí. Včasnou diagnostikou, trvalou léčbou a pravidelnými kontrolami lze však ve většině případů postižení zraku předejít.
Glaukomová poradna zajišťuje komplexní diagnostiku a léčbu glaukomové onemocnění.
Pro diagnostiku glaukomu využívá poradna speciálních vyšetřovacích metod (HRT a OCT). Vyšetření OCT a HRT nejsou hrazena zdravotní pojišťovnou (viz Ceník).
V rámci léčby onemocnění využíváme kromě medikamentózní terapie i různé typy laserových výkonů (laserová iridektomie, selektivní laserová trabekuloplastika, cyklofotokoagulace) a dále i chirurgické výkonu (filtrující operace, cyklokryogulace).
Budova CH
Staniční sestra: Renata Nekvapilová
Ordinační doba: po – pá 7:00 – 14:30 hod.
Tel.: +420 543 182 848, +420 543 182 859
V rámci jednodenní chirurgie provádíme ambulantní zákroky, které nevyžadují hospitalizaci pacienta. Nejčastěji se jedná o operaci šedého zákalu, plastickou úpravu víček, odstranění drobných útvarů na víčkách a také operace glaukomu (zeleného zákalu). Současně formou jednodenní chirurgie provádíme i operace zadního segmentu oka technikou pars plana vitrektomie (odstranění krvácení do sklivce, operace makulární díry nebo odstranění membrány v oblasti žluté skvrny). Tyto operace provádíme za přítomnosti anesteziologického týmu. Pacienti po zákroku odcházejí v odpoledních hodinách domů v doprovodu rodiny nebo sanitou. Do odchodu domů se o ně stará zdravotnický personál.
Budova CH
Lékaři: doc. MUDr. Karolína Skorkovská, Ph.D., Ing. Pavel Franěk
Ordinační doba: st, čt a pá 7:00 – 14:30 hod.
Objednávaní vyšetření: v ordinační dny mezi 7:00 – 14:00 hod. na tel. +420 543 182 854
Vysoce specializované vyšetřovací metody (elektroretinografie – ERG a vizuálně evokovaných potenciálů – VEP) jsou nezastupitelné při potvrzení diagnózy různých vrozených či získaných onemocnění sítnice nebo zrakové dráhy.
Prováděné metody vyšetření:
- elektroretinografie – ERG, mf ERG,
- vizuálně evokované potenciály – VEP,
- elektrookulografie – EOG,
- vyšetření barvocitu.
Poruchy barvocitu mohou být vrozené nebo získané a vyznačují se sníženou schopností či neschopností vnímat určitou barvu. Poruchy se dělí dle absence tří základních barev (pro červenou – protanopie, pro zelenou deuteranopie a pro modrou – tritanopie).
Budova CH1, 1.patro
Lékař: Mgr. Petr Veselý Ph.D., DiS.
Ordinační doba: út 7:00 – 10:00
Tel.: +420 543 182 872
Poradna pod vedením erudovaných specialistů v oboru optika – optometrie zajišťuje vyšetření základních refrakčních vad (krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus) s doporučením následné brýlové korekce. Při vyšetření a návrhu brýlové korekce dbáme na přísně individuální přístup k pacientovi.
Budova CH1, 1.patro
Lékaři: MUDr. Petr Prášek, MUDr. Tomáš Mňuk
Ordinační doba: čt 7:00 – 14:00 hod.
Tel.: +420 543 182 872, +420 543 182 848
Poradna pomůcek pro slabozraké se zabývá vyšetřením pacientů s chorobami, vedoucími k trvalému poklesu zrakových funkcí až na různé úrovně slabozrakosti. Na základě stanovení stupně postižení jsou pak pacientům nabídnuty a předepsány různé typy kompenzačních pomůcek
Vedoucí centra: MUDr. Veronika Pandoščáková
Lékaři: MUDr. Tomáš Mňuk, MUDr. Oliver Ďurovec, MUDr. Petr Kus, MUDr. Petr Prášek
Sestry: Silvie Welshová, Jindra Knotková
Ordinační doba: po – pá 7:00 – 14:30 hod.
Tel.: +420 543 182 872 (recepce)
E-mail: refrakcni.centrum@fnusa.cz
Refrakční centrum bylo otevřeno v budově CH v červnu roku 2006. Patří mezi specializované pracoviště, které se zabývá komplexní diagnostikou a léčbou očních vad, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, vetchozrakost, astigmatismus a v neposlední řadě též léčbou keratokonu. Pomocí speciální vyšetřovacích přístrojů se určí rozsah a charakter vady a na základě přesné diagnostiky a individuálního přístupu k pacientovi stanoví lékaři nejvhodnější způsob léčby.
Objednání:
Nejjednodušším způsobem, jakým se k nám na Refrakční centrum můžete objednat, je zavolat do kartotéky Refrakčního centra denně od 7 do 14 hodin. Vždy milé a ochotné sestřičky se budou snažit najít termín případného vyšetření, který Vám bude vyhovovat.
Je samozřejmě možné k objednání využít i elektronické pošty, ale e-mail není tak flexibilní jako přímá komunikace personálu a pacienta po telefonu.
Kde nás najdete?
Refrakční centrum se nachází v budově CH1. Cca 100 metrů od vchodu do nemocnice z Mendlova náměstí se nachází béžová, dvoupatrová budova, kde sídlí lůžkové oční oddělení. Na boku budovy CH (vedle menší prodejny se zeleninou) naleznete vchod na naše pracoviště, které se nalézá v 1. patře. Po zazvonění Vám sestřičky otevřou dveře a uvítají Vás u nás.
Léčba keratokonu:
Další oblastí, které se Refrakční centrum věnuje, je problematika keratokonu. Keratokonus je progresivní, většinou oboustranné, ektatické onemocnění rohovky nejčastěji se projevující ve 2. a 3. dekádě života. Na podkladě protenčování a vyklenování rohovky dochází k postupnému nárůstu myopie (krátkozrakost) a vzniku nepravidelného korneálního astigmatismu (nepravidelné zakřivení rohovky). Ve vyšších stádiích keratokonu dochází k tzv. hydropsu rohovky, kdy se rohovka stává neprůhlednou a jediným řešením této situace je keratoplastika – transplantace dárcovského štěpu. V dnešní době pacientům s tímto onemocněním nabízíme ošetření rohovky metodou corneal cross-linking (CXL, CCL) – jde o zákrok, který má na podkladě chemické reakce riboflavinu a UV-A záření ve stromatu rohovky zastavit její protenčování, a tak ji stabilizovat. Cross-linking je prováděn na zákrokovém sále refrakčního centra.
Pacient je před zákrokem podrobně vyšetřen a je-li zákrok CXL indikován, lze provést ještě tentýž den – vše po předběžné domluvě s pacientem. Samozřejmě že je možné pacientovi vyjít vstříc a vyšetření a zákrok rozdělit na dva jednotlivé dny.
V následující dispenzarizaci po zákroku je pacient odeslán i do naší optické laboratoře k doc. Benešovi k aplikaci tvrdých kontaktních čoček, které pacientům umožní vidět svět kolem nich mnohem lepší optikou.
Cena zákroku je uvedena v t.č. platném ceníku placených služeb.
Oddělení zajišťuje pohotovostní lékařskou službu pro pacienty starší 18 let včetně konziliární činnosti pro tento rok od 16. do posledního dne v měsíci.
Od 1. do 15 dne měsíce zajišťuje pohotovostní službu Oční klinika FN Bohunice.
Oční pohotovost pro osoby mladší 18 let zajišťuje Fakultní dětská nemocnice (Černopolní 9, 613 00 Brno).
Pohotovostní služba slouží k vyšetření a ošetření pacientů s očními potížemi mimo běžnou ordinační dobu, tj. od 15:00 do 7:00 v pracovní dny a nepřetržitě 24 hodin denně ve dny pracovního volna.
Vyšetření a ošetření v rámci pohotovostní služby je určeno pro případy akutních očních potíží, vzniklých náhle a trvajících maximálně 24–48 hodin od nástupu prvních příznaků. Jedná se zejména o poúrazové stavy, zánětlivé projevy provázené červeným okem, náhlý vznik bolesti oka nebo akutní pokles či ztráta zrakové ostrosti.
V případě očních potíží, trvajících delší dobu, navštivte ambulanci svého spádového očního lékaře. Pokud daný den nemá Váš spádový oční lékař ordinační hodiny, pak můžete být ošetřeni v běžné ordinační době na naší všeobecné ambulanci.
Pacienti s sebou musí mít občanský průkaz a kartičku pojišťovny.
Oční klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny byla založena v roce 1921 a byla vůbec první oční klinikou na Moravě. Lůžkové oddělení kliniky bylo umístěno v chirurgickém pavilonu, postaveném v roce 1909, kde operační oddělení kliniky sídlí i nyní. Ambulance a konzervativní lůžkové oddělení byly lokalizovány ve středu Hansenovy budovy, kde se oční ambulance v rekonstruovaných prostorách dosud nachází.
Zakladatelem oční kliniky a jejím prvním přednostou byl prof. MUDr. Bohuslav Slavík, který se stal na začátku třicátých let děkanem a následně i proděkanem LF Masarykovy univerzity. Prof. MUDr. Slavík se stal mj. spoluzakladatelem časopisu Československá oftalmologie a významně se spolupodílel na vymýcení trachomu. Klinika pod jeho vedením vychovala celou řadu osobností, primářů a přednostů očních klinik a oddělení. K významným osobnostem našeho pracoviště mimo profesora Slavíka patřil prof. MUDr. Václav Vejdovský, DrSc., který na brněnské klinice začínal jako 1. asistent a stal se následně primářem očního oddělení a dále přednostou Oční kliniky v Olomouci.
Práci oční kliniky nepřerušila ani druhá světová válka. Přednostou zůstal profesor MUDr. Slavík, DrSc., který však v roce 1953 umírá a vedením kliniky byl pověřen doc. MUDr. Ota Gottwald. V roce 1955 vzniklo dětské oční oddělení ve Fakultní dětské nemocnici v Černých Polích a doc. MUDr. Gottwald byl pověřen jeho vedením. Na post přednosty oční kliniky byl dosazen prof. MUDr. Jan Vanýsek, DrSc. Za svého působení na klinice zřídil biofyzikální laboratoř, která se skládala z ultrazvukové laboratoře, elektroretinografické a histologické laboratoře. Byl jedním ze zakladatelů elektroretinografie a ultrazvukové diagnostiky v očním lékařství. Zasloužil se i o přemístění optické laboratoře, která se dosud významně podílí na výrobě tvrdých kontaktních čoček, do Brna. Jako jeden z prvních očních chirurgů ve střední Evropě implantoval předně komorovou nitrooční čočku u pacientů po operaci šedého zákalu. V roce 1969 profesor MUDr. Vanýsek, jako poslední svobodně zvolený rektor MU v době normalizace, z kliniky předčasně odešel.
Přednostou oční kliniky se na počátku 70. let stal prof. MUDr. Otto Riebel, DrSc. V roce 1990 se klinika rozdělila na dvě části, z nichž jedna zůstala v dosavadních prostorách za snížení počtu pracovníků a lůžek na polovinu a jejím vedením byla pověřena doc. MUDr. Květa Kvapilíková, CSc. Tato řídila Oční kliniku do roku 1994. Druhá polovina původní oční kliniky byla přesunuta do nové Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích, kde kliniku založila a do roku 2019 řídila prof. MUDr. Eva Vlková, CSc. Od roku 1994 do roku 2015 byl přednostou Oční kliniky doc. MUDr. Svatopluk Synek, CSc. Současně byl v roce 1996 změněn název kliniky na Klinika nemocí očních a optometrie.
V červenci 2015 bylo na pracovišti zrušeno lůžkové oddělení a také byl změněn název pracoviště na Oddělení nemocí očních a optometrie (ONOO). Od prosince 2015 do července 2020 byl jmenován primářem pracoviště MUDr. Lubomír Hanák, MBA.
Od srpna 2020 vykonává funkci primáře ONOO MUDr. Hana Došková, Ph.D.
Na oddělení fungují dvě všeobecné ambulance, glaukomová poradna a pracoviště pro léčbu očních komplikací diabetu. Všechny ambulance jsou vybavené nejmodernější technikou. Součástí ambulance je i elektrofyziologická laboratoř, umožňující diagnostiku a léčbu onemocnění sítnice a zrakového nervu. Dále jsou zde zřízeny specializované poradny pro nemocné s onemocněním sítnice a sklivce, uveální poradna a poradna pro slabozraké, která se zabývá korekcí zrakové vady speciálními optickými pomůckami. K dispozici je také pracoviště optometristy, který vyšetřuje a předepisuje brýlovou korekci.
ONOO ve FN u sv. Anny v Brně je akreditované pracoviště. Velmi úzce spolupracuje s Katedrou optometrie při LF MU Brno. Pedagogická činnost je zaměřena na teoretickou i praktickou výuku studentů optometrie. Pracoviště se účastní vědecko-výzkumné a publikační činnosti, včetně spolupráce na projektech s ostatními klinickými pracovišti v rámci FNUSA.
Pracoviště je umístěno ve dvou budovách – vedení ONOO a oční ambulance spolu s fyziologickou laboratoří jsou umístěny v budově A1 (1. patro Hansenovy budovy, přístup z ulice Pekařská), refrakční centrum, OCT vyšetřovna, ambulantní stacionář a operační sály se nachází v budově CH (přízemní budova, nejlepší přístup je vrátnicí z Mendlova náměstí).
ONOO provádí ročně stovky nitroočních operací. Poskytuje péči pacientům z celého Jihomoravského kraje. Ve spolupráci s Oční klinikou FNB zajišťuje střídavě mimo běžnou pracovní dobu oftalmologickou pohotovostní službu. Zajišťuje také konziliární službu pro hospitalizované pacienty všech pracovišť FNUSA.
Operační sály Oddělení nemocí očních a optometrie jsou situovány do budovy CH (přízemní budova, nejlepší přístup je vrátnicí z Mendlova náměstí).
Lékaři zde ve spolupráci s erudovaným středním zdravotnickým personálem provádějí stovky operačních výkonů ročně.
Nejčastějšími operacemi jsou zákroky na předním segmentu oka: operace šedého zákalu, chirurgické řešení onemocnění makulární oblasti sítnice, tzv. „žluté skvrny“, chirurgické řešení očních komplikací cukrovky, zákroky na víčkách, spojivce a rohovce oka.
Operace šedého zákalu je na našem pracovišti prováděna pouze ambulantní formou, ve většině případů pouze v lokální anestézii očními kapkami. Velmi malým řezem mikrochirurgickými nástroji odstraníme zkalenou čočku a následně implantujeme umělou nitrooční čočku, která opticky nahrazuje funkci odstraněné lidské oční čočky. Pacientům nabízíme různé typy nitroočních čoček, včetně prémiových implantátů, umožňujících následné vidění bez další nutné brýlové korekce.
Další skupinou operací je operativa tzv. zadního segmentu, kdy se pozornost operatéra zaměřuje na onemocnění sklivce a sítnice. Jedná se o operace tzv. pars plana vitrektomie. I při této operačních technice používáme velmi šetrný „mikrochirurgický“ přístup do nitroočního prostoru, proto i tento typ operací můžeme provádět jen ambulantní formou. V těchto případech ale je vhodnější kromě lokální anestézie oka i přítomnost týmu anesteziologů, ve velmi individuálních případech dokonce provádíme operace i v krátkodobé celkové narkóze. Nejčastější indikací k provedení pars plana vitrektomie je nevstřebávající se krvácení do sklivce, vitreoretinální trakční syndrom a makulární díra. K zákrokům na zadním segmentu oka patří také injekce vysoce specializovaných léků do sklivce u pacientů s diabetickou retinopatií a věkem podmíněnou makulární degenerací.
Dále se na našem pracovišti rutinně provádějí zákroky na víčkách, jako je odstranění vlčího zrna a ječného zrna, kožních bradavic, cyst, odstranění zhoubných i nezhoubných kožních tumorů. Nedílnou součástí operací na víčkách jsou i plastické a rekonstrukční výkony, např. odstranění nadbytku kožní tkáně horních víček, ale i například plastiku dolních víček při jejich nesprávném postavení (vtáčení víčka dovnitř k oku nebo naopak odchlipování se víčka od očního bulbu).
O všech typech operací vás předem detailně poučí erudovaní pracovníci Oddělení nemocí očních a optometrie.
MUDr. Magdaléna Bočková
email: magdalena.bockova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Natálie Bradnová Pešová
e-mal: natalie.bradnovapesova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Hana Došková, Ph.D.
e-mal: hana.doskova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 843
MUDr. Zuzana Dvořáková
email: zuzana.dvorakova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Oliver Ďurovec
e-mail: oliver.durovec@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Miroslav Fedor
e-mail: miroslav.fedor@fnusa.cz
tel. +420 543 182 867
MUDr. Andrea Chlíbková
email: andrea.chlibkova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 853
MUDr. Zuzana Koncová
email: zuzana.koncova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Petr Kus
e-mail: petr.kus@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Jana Matúšová
e-mail: jana.matusova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Tomáš Mňuk
e-mail: tomas.mnuk@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Veronika Pandoščáková
email: veronika.pandoscakova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
MUDr. Petra Poštolková
e-mal: petra.postolkova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Veronika Potěšilová
email: veronika.potesilova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 867
MUDr. Petr Prášek
email: petr.prasek@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
doc. MUDr. Karolína Skorkovská, Ph.D.
e-mail: karolina.skorkovska@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848, +420 543 182 867
doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc.
e-mail: sarka.skorkovska@fnusa.cz
MUDr. Kristýna Smolíková
email: kristyna.smolikova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Ondřej Svoboda
e-mail: ondrej.svoboda@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Lucie Ščerbíková
e-mal: lucie.scerbikova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Veronika Štastná
e-mal: veronika.stastna@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
MUDr. Tereza Třeštíková
e-mail: tereza.trestikova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
Ivana Dudová, DiS.
e-mail: ivana.dudova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 858
Hana Holečková
e-mail: hana.holeckova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 865
Pavlína Hrabalová
e-mail: pavlina.hrabalova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 858
Jindra Knotková
e-mail: jindra.schmidova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
Ivana Kolářová
e-mail: ivana.kolarova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848
Jana Menoušková
e-mail: jana.menouskova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 849
Karla Návedlová
e-mail: karla.navedlova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 853
Renata Nekvapilová
e-mail: renata.nekvapilova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848
Hana Nová
e-mail: hana.nova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 849
Jitka Nováková
e-mail: jitka.novakova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848
Jana Novotná, DiS.
e-mail: jana.novotna1@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848
Alena Orálková
e-mail: alena.oralkova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 847
Pavla Pazourková
e-mail: p.pazourkova@fnusa.cz
tel. +420 583 182 858
Jitka Smetanová
e-mail: jitka.smetanova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 849
Leona Soušková
e-mail: leona.souskova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 867
Simona Šplíchalová
e-mail: simona.splichalova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 849
Ilona Vašková
e-mail: ilona.vaskova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 849
Silvie Welshová
e-mail: silvie.babakova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
Administrativní pracovníci:
Eva Machatá – hospodářka
e-mail: eva.machata@fnusa.cz
tel. +420 543 182 845
Jaroslava Bukačová – sekretářka
e-mail: jaroslava.bukacova@fnusa.cz
tel. +420 543 182 844
Odborní pracovníci:
doc. Mgr. Pavel Beneš, Ph.D.
e-mail: pavel.benes@fnusa.cz
tel. +420 543 182 864
Mgr. Petr Veselý, Ph.D., DiS
e-mail: petr.vesely@fnusa.cz
tel. +420 543 182 872
Biomedicínský inženýr:
Ing. Pavel Franěk
e-mail: pavel.franek@fnusa.cz
tel. +420 543 182 854
Ošetřovatelé, sanitáři:
Milan Juříček, DiS.
e-mail: milan.juricek@fnusa.cz
tel. +420 543 182 848
Ceník placených služeb najdete v ceníku placených služeb.