Dobrovolníci zvou k darování pekelně důležité tekutiny

Po čertech důležitou výzvu se rozhodli do světa vyslat dobrovolníci z DobroCentra u sv. Anny ve spolupráci s odběrovým centrem Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Jejím smyslem není nic jiného, než přivést k dárcovství „pekelně důležité tekutiny“ nové dárce a odměnit ty pravidelné; ostatně kdy jindy by měly být oceněny dobré skutky, než na Mikuláše.

Kvůli provozní době odběrového centra musel za dárci Mikuláš přijít letos o něco dříve, a to už ve středu 2. prosince. Každý z dárců byl díky dobrovolníkům odměněn nadílkou v podobě ručně pletených ponožek, malovaných přáníček a dalších vánočních drobností. „Uhlí jsme rozhodně nepřipravovali,“ směje se koordinátorka dobrovolníků Mgr. Svatava Kalná. Ručně vyráběné dárky od dobrovolníků budou dárci krve v odběrovém centru dostávat v průběhu celého prosince.

Iniciativa dobrovolníků pramení z aktuální situace, kdy kvůli epidemiologickým opatřením nemohou vykonávat svou obvyklou činnost, tedy docházet za pacienty na oddělení. Snaží se tak zapojit do jakékoliv aktivity prospěšné pro nemocné či nemocnici. „Udělat malou kampaň na podporu dárcovství krve a poděkovat dobrovolným dárcům nám přišlo jako něco, co nás nic nestojí, ale může hodně pomoci. Tedy nestojí, pokud neberete v potaz čas a energii, kterou přípravě kampaně dobrovolníci věnovali. Ale o tom dobrovolnictví je,“ říká s úsměvem Svatava Kalná.