FNUSA poskytuje dialýzu lidem na cestách

Pokud chce někdo se selháním ledvin cestovat, pak je to pro něj poměrně komplikované. Dialýza není krátkodobá záležitost, čas strávený na ní je sice individuální, nicméně v průměru to bývají čtyři hodiny třikrát týdně. Naštěstí je pro pacienty možnost využít tzv. prázdninové dialýzy.

Při prázdninové dialýze si pacient dopředu domluví na dialyzačním středisku v místě své dovolené nebo služební cesty a samotná procedura se realizuje přímo tam. Tuto službu nabízí také nově zrekonstruované Hemodialyzační oddělení II. interní kliniky FNUSA a LF MU.

„Pokud pacient na dialýze navštíví Brno či blízké okolí, není problém k nám čtrnáct dní dopředu zavolat a domluvit si léčbu na přesně stanovený čas tak, aby to zájemci maximálně vyhovovalo. Velkou výhodou je pak umístění nemocnice v centru Brna, MHD se sem dostane jednoduše odkudkoli,“ uvedla MUDr. Petra Strnadová, vedoucí lékařka Hemodialyzačního oddělení.

Umístění Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně není jedinou výhodou pro tyto pacienty. Celé oddělení prošlo na konci loňského roku kompletní rekonstrukcí, takže oba dialyzační sály jsou vybaveny nejnovějšími přístroji. Samozřejmostí jsou například váhová lůžka, nejmodernější řada hemodialyzačních monitorů, k dispozici jsou zkušené dialyzační sestry a provoz na tři směny.

To však nejsou jediné benefity, které pro pacienty máme k dispozici. „Každý pacient potřebuje individuální přístup, snažíme se vycházet maximálně vstříc. Všichni mají však jedno společné, v případě nutnosti mohou využít zázemí fakultní nemocnice, takže návazná klinická péče je zajištěna okamžitě – ať už jde o akutní odběry, nutnost využití zobrazovacích metod či hospitalizaci,“ dodala MUDr. Strnadová.

Dodejme jen, že rekonstrukcí se navýšil počet lůžek, která jsou tak k dispozici i pro nové pacienty. Kdo by tak měl zájem využívat kompletní servis fakultní nemocnice, ať kontaktuje vedení kliniky.

FNUSA poskytuje dialýzu lidem na cestách