FNUSA ukončuje provoz Odběrového centra COVID-19. Provedlo bezmála 200 tisíc testů

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně po necelých třech letech uzavírá Odběrové centrum COVID-19 v budově C. Agendu od 2. května převezme Odběrové centrum ve 3. poschodí budovy A5.

Zájemci na testy pro vyloučení COVIDu-19 mohou do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně přicházet i nadále ve všední dny od 7:15 do 8:30. Objednávat se není potřeba.

Odběrové centrum COVID-19 bylo veřejnosti k dispozici od 10. srpna 2020. Za necelé tři roky své působnosti v něm zdravotníci otestovali více než 195 tisíc pacientů, a to buď PCR nebo antigenní metodou. V současnosti je zájem o potvrzení či vyvrácení infekce nízký, přichází průměrně deset lidí denně, převážně na PCR stěry. Službu proto převezme Odběrové centrum ve 3. poschodí budovy A5.

Testy na covid-19 probíhají v budově A5