FNUSA začala používat tzv. žvýkací PCR testy i pro veřejnost

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro preventivní  testování, a to samoplátců i těch, kterým ho hradí zdravotní pojišťovny.

Testování probíhá v přízemí (vestibulu) budovy O1 v časech 7:30 – 17:15 hodin. Testovat se mohou dospělí i děti od tří let, výsledek obvykle obdrží do 24 hodin. „Testujeme tímto způsobem již téměř tři tisíce žáků a studentů v deseti brněnských školách. Díky tomu byla ze strany veřejnosti velká poptávka, které se nedivím. Tyto PCR testy jsou neinvazivní, vše si člověk dělá sám, náš personál samozřejmě přímo na místě vysvětlí přesný postup. Jedná se o sterilní a vysoce nasákavý žvýkací tampon, který člověk vloží do úst, ponechá v puse minutu až dvě a poté tampon opět do zkumavky vrátí,“ říká obchodní náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně PharmDr. Filip Ovesný.

Také na toto testování se musí lidé objednávat přes objednávkový systém na webových stránkách nemocnice www.fnusa.cz, konkrétně přes systém PCR testy ze slin. Bez objednání nebude test proveden.

FNUSA začala používat tzv. žvýkací PCR testy i pro veřejnost