Tisková zpráva, 15. 8. 2017, Brno

Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Zdeno Chára, Petr Čech a další hvězdy sportovního nebe nechyběly na velkolepé rozlučce Martina Havláta s kariérou. Jeden z nejlepších českých hokejistů všech dob uspořádal benefiční akci s názvem MARTIN HAVLÁT & MISTŘI DĚTEM, v jejímž rámci se Havlát Team utkal s mistrovskou Kometou. Celá akce měla charitativní podtext. Výtěžek 1,2 mil. Kč putuje na podporu mládežnických hokejových klubů formou zakoupení výstroje a na Nadační fond Kometa, který podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Nyní jdou dresy obou výběrů do aukce. Výtěžek z aukce dresů bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Aukce byla spuštěna včera a potrvá do 4. září 2017.

„V rámci péče o naše pacienty se snažíme zároveň zlepšovat kvalitu a bezpečnost prostředí, v kterém pacienti pobývají. V tomto směru je zájmem nemocnice postupná výměna starších mechanických lůžek za lůžka elektrická, která jsou nejen bezpečnější pro pacienta, ale ulehčí i práci personálu,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí FNUSA záměr využití finančních prostředků.

Pořízením nemocničních lůžek dojde nejen k inovaci a modernizaci vybavení, ale především ke zkvalitnění péče o naše pacienty. V této chvíli by bylo třeba obnovit asi 390 nemocničních lůžek, která jsou 10 a více let starší, přičemž nejstarší lůžka mají i přes 40 let.  Cena jednoho nemocničního lůžka, vč. matrace, nočního stolku a stojanu na infuzi se pohybuje kolem 50 tis. korun.

„Ze strany HC Kometa Brno se nejedná o první a ojedinělou akci, kterou je naše nemocnice podporována. Již v minulosti byly z charitativní činnosti HC Kometa Brno pro naše pacienty zakoupeny rehabilitační pomůcky nebo lůžka,“ doplnil Martin Pavlík, ředitel nemocnice a dodal: „chtěl bych poděkovat Martinovi Havlátovi, nejen jako ředitel nemocnice, pro kterou výtěžek z této aukce bude směřován, ale také jako bývalý spoluhráč a kamarád za jeho přístup a snahu pomoci těm, kteří to potřebují.“

Více na: http://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/785

Kontakt pro média: Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA, tel. +420 604 121 122