Hokejisté Komety Brno darovali hromadně krev ve FNUSA

Sedmnáct členů A-týmu Komety Brno přišlo v úterý podpořit odběrové centrum Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Vedení brněnského hokejového klubu touto hromadnou akcí zareagovalo na aktuální situaci, kdy se se znovuobnovenou operativou nemocnice potýká s nedostatkem krve.

Brněnští hokejisté i jejich trenér darovali krev v odběrovém centru Krevní banky FNUSA poprvé, a to i přes dlouhodobou podporu nemocnice. Odebrat vrcholovým sportovcům 450 ml krve umožnila doposud nezahájená sezona.

„Každému z nás změřili zaměstnanci nemocnice teplotu, vyplnili jsme formulář, prošli jsme testem, zda jsme k darování způsobilí, a pak už následoval ten hlavní proces odběru. Doba samotného darování byla individuální, já měl hotovo za pět minut. Ve finále nám zalepili ruku a dostali jsme výstupní papír s informacemi. Jednoduchý a rychlý proces,“ zhodnotil úterní odběr ve FNUSA útočník Komety Luboš Horký.

„Jsem ráda, že nás hokejisté Komety přišli v této těžké době podpořit. Jako mladí zdraví sportovci všichni splnili podmínky dárcovství krve a při odběrech panovala skvělá atmosféra, takže doufám, že nás zase někdy navštíví,“ řekla primářka Krevní banky FNUSA MUDr. Jarmila Celerová.

To by se částečně mohlo splnit už za dva týdny, kdy je plánovaná druhá vlna „komeťáckých“ odběrů. Tentokrát krev přijde darovat přibližně třicet trenérů brněnského hokejového klubu a v plánu jsou i další akce, které by měly motivovat nejen hokejové fanoušky k darování nejcennější tekutiny.