Jaro v odběrovém centru FNUSA přináší několik novinek

Dárci krve a krevní plazmy se ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně mohou těšit na další tematickou akci. Jarní darování, ze kterého si domů odnesou mazanec, vypukne v týdnu před velikonočními svátky (3.–6. dubna).

Kromě tradičního sladkého pečiva na dárce čekají další výhody, které z dobrovolného darování krve plynou; den volna, sleva na dani, stokorunová poukázka do Bistra u sv. Anny a benefity od partnerů nemocnice a zdravotních pojišťoven. Zájemci se mohou objednávat online přes registrační formulář na to.fnusa.cz nebo telefonicky na čísle 543 182 190 (7:00–15:00).

Mazance daroval brněnský Globus, který Transfuzní oddělení FNUSA podporuje dlouhodobě. V minulém roce věnoval také finanční dar, díky kterému mohl být obměněn mobiliář odběrového centra.

Dalším partnerem, který se dobrovolné dárce rozhodl podpořit v jejich úsilí, je Hortim. Společnost navázala na vydařenou březnovou akci s názvem Vitamínová infuze a pro dárce začala čerstvé ovoce dovážet na pravidelné bázi. Dárci tak nově mohou doplňovat potřebné cukry přímo v odběrovém centru. Pro dárce krevní plazmy se ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno podařilo připravit poděkování ve formě volných vstupenek do této instituce. Nabídka platí do vydání zásob, odhadem do konce roku.

Poslední jarní novinkou je poděkování formou textové zprávy, která dárcům dorazí v moment, kdy jimi darovaná krev nalezne uplatnění. „Našich dárců si velmi vážíme, a pokud máme možnost přijít se způsobem, jak jim za jejich nezištnou pomoc poděkovat, vždy to rádi uděláme. Nepřestáváme přemýšlet nad dalšími vylepšeními, díky kterým by darování krve a plazmy bylo příjemnější,“ uvedla s úsměvem primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová.