Krev u sv. Anny darovalo rekordní množství dárců. Děkujeme!

Odběrové centrum Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně navštívilo v tomto týdnu rekordní množství dárců i prvodárců. Během odběrových dnů, které byly v tomto týdnu rozšířeny ze dvou na tři, přišlo nemocnici v době vážného nedostatku krve podpořit celkem 132 dárců. Krevní bance přispěli dohromady téměř šedesáti litry krve.

„Chtěla bych poděkovat všem dárcům, kteří přišli nebo ještě přijdou darovat krev pro pacienty ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, ať už zareagovali na naši výzvu nebo darovali spontánně. Podařilo se díky nim zmírnit nedostatek krve, se kterým se nemocnice v posledních týdnech potýká,“ vzkazuje primářka Krevní banky FNUSA MUDr. Jarmila Celerová.

Nedostatek krve tento rok nemocnice trápí víc než kdy jindy. „Kvůli koronavirové pandemii se plánované operace odkládaly, teď už je ale potřeba všechny pacienty zoperovat,“ komentuje jednu z příčin nedostatku krve Jarmila Celerová. Léto bývá s nedostatkem krve spojeno už tradičně, což je dáno mimo jiné i tím, že řada dárců během prázdnin cestuje a nemůže se proto dostavit k odběru. Letos tuto skutečnost umocňuje měsíční „karanténa“ pro dárce krve, kteří pobývali v zahraničí.

„Prosím proto všechny dárce, aby ve svém úsilí nepolevovali, problematická situace ještě zdaleka není za námi,“ dodává MUDr. Jarmila Celerová. Zájemci se mohou objednávat přes formulář kb.fnusa.cz nebo na telefonním čísle 543 182 190 (7:00–15:00). Odběry probíhají v pondělí, středy a nově také úterý od 6:15 do 9:45.

Další informace o darování krve najdete ZDE.