Novinky z mezinárodního výzkumu COVID-19? Na jednom místě a v češtině

Speciální webové stránky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, zaměřené na dobrovolníky či firmy, pomáhající v boji s koronavirem (www.covid.fnusa.cz), nyní nabízejí nově také vybrané články ze světových vědeckých médií. V sekci Novinky ve výzkumu COVID-19 zájemci najdou řadu zajímavých témat.

Webové stránky vznikly za velmi krátkou dobu v Mezinárodním centru klinického výzkumu FNUSA a pomohly při organizaci dobrovolnictví v nemocnici. Nyní mohou pomoci také při orientaci v záplavě různých vědeckých informací o onemocnění COVID-19. Články překládají pracovníci Lékařské knihovny Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně do češtiny. Vybírají to nejzajímavější ze světových vědeckých médií a snaží se předložit je veřejnosti tak, aby byly co nejvíce srozumitelné. Zájemci zde najdou aktuální témata, která souvisejí s onemocněním COVID-19 – od poruch čichu a chuti přes duševní zdraví až po studie vzniku a vývoje chorobných změn v těle pacientů.

„Monitorujeme poznatky o COVID-19 prakticky on-line, hned jak jsou publikovány. Připravujeme z nich shrnutí toho nejdůležitějšího a chceme tak pomoci získávat nejnovější informace nejen lékařům, ale také dalším odborníkům a v neposlední řadě i široké veřejnosti,“ uvedl prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., náměstek pro vědu a výzkum Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Veškeré informace jsou k využití zdarma, a to i s prolinkem na původní článek. Je tedy možné pracovat také s originálním zněním.

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel: 602 529 058, dana.lipovska@fnusa.cz