Očkování pro neregistrované již jen v Milleniu

Od 28. února bude očkovací centrum v Olympii, které provozuje Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, uzavřeno. Důvodem je podle ředitele nemocnice Vlastimila Vajdáka dlouhodobě klesající zájem o očkování. „Zájem o očkování klesal již od konce ledna, v posledním týdnu přišlo do Olympie méně než sto lidí denně,“ dodal ředitel Vajdák.

Zájemci o očkování mohou přijet do Olympie ještě o víkendu 26. – 27. února, v dalších termínech pro ně bude otevřené už jen druhé očkovací centrum Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, situované ve středu města. „Očkovací centrum v Milleniu jsme otevřeli také pro neregistrované, takže lidé budou moci bez předchozího plánování a registrace přijet tam,“ upřesnila vedoucí očkovacího centra FNUSA Pavla Urbánková.

Očkovací centrum FNUSA se nachází v Millenium Center na adrese Hybešova 42 a pro neregistrované zájemce je otevřeno od pondělí do pátku v čase 8:00–14:00. Příští týden bude k dispozici také první dodávku vakcíny Nuvaxovid od firmy Novavax, o přesném datu zahájení očkování touto látkou budeme informovat. „Bude dostupná v dostatečném počtu dávek  a budeme očkovat i klienty bez registrace,“ dodala Urbánková.

Očkovací centrum v Olympii bylo otevřeno 21. července 2021, za více než sedm měsíců provozu bylo vyočkováno 72 060 dávek, přičemž největší zájem evidujeme 7. ledna letošního roku, kdy jej navštívilo 746 zájemců.