Pacientka po covidu: Už to nikdy nechci zažít znovu!

Iryna Vytushynska (48 let) je bývalou pacientkou Anesteziologicko resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU. Není to tak dávno, co kvůli onemocnění COVID-19 bojovala o život.

Iryna se začala cítit nemocně v sobotu, v pondělí – poté, co se jí zvýšila teplota a pocítila bolest hlavy – šla k lékaři, který jí předepsal antibiotika s tím, že jde o zánět. „Můj stav se ale do středy nijak nezlepšil a navíc mi zmizel čich. To jsem pochopila, že musím vyhledat odbornou pomoc.“ Iryna pak pět dní ležela na infekci ve FN Brno. „Co se přesně dělo tou dobou, vám popsat ani nemůžu, pamatuji si jen, jak mě pak sanitkou převáželi do Fakultní nemocnice u sv. Anny a řekli, že mě musí uspat. V tu dobu už jsem nemohla dýchat,“ říká Iryna s tím, že skončila na umělé plicní ventilaci na anesteziologicko resuscitační klinice. Tam strávila celé tři týdny. „Měla jsem velké štěstí, staral se o mě nejlepší tým zdravotníků, který si může nemocný člověk přát.“

Iryna Vytushynska se z nemoci COVID-19 vyléčila. Má však stále problémy s dechem a trápí ji zlé sny i bolesti hlavy. „Nepřeji nikomu, aby tohle zažil, a já už to nikdy nechci prožít znovu. Pořád děkuji Bohu a personálu ARK Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně za záchranu svého života,“ dodává vděčná bývalá pacientka, která je se zdravotníky stále v přátelském kontaktu.

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel: 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz