V kapli sv. Anny se uskutečnila mše ke Světovému dnu nemocných

V sobotu 8. února se v kapli sv. Anny uskutečnila mše ke Světovému dnu nemocných, který připadá na 11. únor. Hudební doprovod v kapli plné pacientů i zaměstnanců zajistil Královopolský soubor, mezi jehož členy jsou i zdravotníci z naší nemocnice.

„Nemocnice u Sv. Anny s dirigentem Královopolského souboru Janem Hanáčkem připravuje další koncerty, při kterých se budou moci zapojit i naši zdravotníci. Několik lékařů už v sboru působí, do budoucna by se však mohli zapojit i muzikanti hrající na různé nástroje,“ řekl MUDr. Martin Pešl, PhD., který ve sboru zpívá.

Světový den nemocných byl vyhlášen roku 1993 z podnětu papeže Jana Pavla II. Dnem tohoto svátku byl zvolen 11. únor, který je zároveň dnem, kdy se v Lurdech zjevila chudé a nemocné dívce Panna Maria. Vyzvala ji, ať na místě nechá vystavět kostel, a později jí ukázala zapomenutý léčivý pramen. Lurdy jsou od té doby poutním místem a symbolem uzdravení a 11. února připomínkou solidarity s nemocnými.

Další fotografie z bohoslužby v plné kapli sv. Anny si můžete prohlédnout ZDE.