V katedrále na Petrově se uskuteční mše za zdravotníky u sv. Anny

V katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově se 14. června v 17 hodin uskuteční mše svatá za zdravotníky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Sloužit ji bude brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle, v jejím průběhu vystoupí filharmonický sbor Beseda brněnská.

Mše byla původně plánována na březnový termín, kvůli epidemiologickým opatřením se její termín však posunul. „Musím říci, že si toho nesmírně vážím a jsem rád, že se našim zdravotníkům dostane i takové podpory. Jsem si jistý, že je to povzbudí a potěší,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák.

„Těžko si někdo z nás, kteří jsme nebyli v první linii pandemie koronaviru, dokáže představit, co museli lékaři, sestry a další pracovníci ve zdravotnictví během uplynulého roku prožívat, v jakých osobních i společenských nejistotách  se denně  vydávali pomáhat druhým.

Vážím si nezištné a obětavé pomoci všech lékařů, sester a pracovníků Fakultní nemocnice u sv.  Anny,  děkuji za jejich pracovní i lidskou obětavost a těším se na společně prožitou bohoslužbu v brněnské katedrále.  A upřímně jim přeji, aby se  to těžké, co  prožívali, proměnilo v radostnou jistotu, že jejich poslání je jedinečné, a že nic z toho, co vykonali pro druhé, nebude zapomenuto,“ řekl Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský.

Průběh mše svaté bude přenášen na internet, zájemci ji mohou sledovat ZDE.

Bohoslužba je začátkem spolupráce nemocnice s místní farností. Před vánočními svátky je plánován v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově také benefiční adventní koncert.

V katedrále na Petrově se uskuteční mše za zdravotníky u sv. Anny