Za darovanou krev do Zoo Brno i na virtuální expedici

Pro dárce krve ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně aktuálně probíhá akce s názvem HurÁ+ do ZO-O+. Za 450 ml vzácné tekutiny si lidé v tomto a následujícím týdnu odnáší vstupenku do Zoo Brno, čekání na odběr jim navíc zpříjemňují brýle pro virtuální realitu s pořady o zvířatech. V parných dnech se tak mohou ochladit například virtuální expedicí za ledními medvědy.

„Jsme rádi, že dárcům krve můžeme díky Zoo Brno nabídnout zase něco mimo naše standardní benefity. Kromě volných vstupenek pro ně navíc tentokrát máme i netradiční 3D zážitek, který jim čas u nás určitě zpříjemní,“ uvedla primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová.

Virtuální realita dárce krve vezme do Afriky i za polární kruh, v následujícím týdnu se návštěvníci mohou těšit například také na program o hadech. Průvodci z Virtuální expedice Zoo Brno budou v odběrovém centru od pondělí do čtvrtka.

Stávající dárci i prvodárci se mohou k odběru registrovat přes online formulář na www.to.fnusa.cz, případně se objednávat telefonicky na čísle 543 182 190 (7:00–15:00). „Letní měsíce jsou pro naše oddělení náročnější, dárců bývá kvůli odkladům z důvodu přisátých klíšťat nebo cest do rizikových oblastí méně,“ uvedla primářka Celerová. „Budeme proto velmi rádi, pokud si k nám najdou cestu i noví zájemci. Všem našim dárcům každopádně děkujeme za pomoc,“ doplnila.

Za darovanou krev do Zoo Brno i na virtuální expedici