,

Zdravotníci z FNUSA očkují klienty Domova pro seniory Vychodilova

Tým zdravotníků Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes očkuje proti onemocnění COVID-19 klienty brněnského Domova pro seniory Vychodilova. Během dne je stihnou naočkovat všechny na dvou různých místech.

Celkem zdravotníci naočkují 140 obyvatelů domova. Očkování bude probíhat v komfortu jejich jednolůžkových pokojů a zabere několik hodin. „Jsme rádi, že můžeme takto přispět k ochraně rizikové populace a umožnit našim starším spoluobčanům se co nejrychleji vrátit k jejich obvyklému způsobu života, především k možnosti opět neomezeně vidět své blízké. V současné době probíhají intenzivní jednání o očkování naším týmem i v dalších domovech,“ uvedl lékař MUDr. Libor Urbánek, Ph.D., který tým vede.

„Vážíme si toho, že můžeme být součástí „první vlny“ očkování, pro naše klienty i pro nás je to určitě velmi důležitý okamžik. Věříme, že díky tomu již budou moci v letošním roce žít v domově běžný život a časem se i potkávat s příbuznými,“ řekl PhDr. Petr Němec, ředitel Domova pro seniory Vychodilova Brno a dodal, že očkování se týká všech jejich klientů.

Druhou dávku vakcíny obdrží senioři za 21 dní, očkovat je znovu přijedou týmy z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.