Zubní lékař z Uničova je již mimo ohrožení života

Jedním z pacientů s COVID-19 v těžkém stavu, který byl hospitalizován na Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, je zubní lékař z Uničova. Lékařům na klinice se jej podařilo zachránit, přestože byl ve velmi vážném stavu na umělé plicní ventilaci a několik dní musel být dokonce napojen na mimotělní podporu života tzv. ECMO.

„Pan doktor se k nám naštěstí dostal včas, a přestože byl jeho zdravotní stav velmi vážný, věnovali jsme mu – tak jako každému pacientovi – maximální péči, což přispělo ke zlepšení. Nyní již dýchá několik dní sám, bez podpory umělé plicní ventilace, a den ode dne se zlepšuje,“ popsal primář Anesteziologicko resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Pavel Štětka s tím, že pravděpodobně ještě tento týden bude pacient přeložen zpět do Nemocnice Prostějov.

„Cítím se mnohem lépe, i když je to stále náročné. Děkuji všem zdravotníkům u sv. Anny za jejich péči,“ dodal spokojený pacient.

V současné době je na Anesteziologicko resuscitační klinice FNUSA pět pacientů s onemocněním COVID-19 ve vážném zdravotním stavu. Dva jsou napojeni na mimotělní podporu života, tzv. ECMO, tři na umělou plicní ventilaci.