Aktuální situace ve FNUSA

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně přizpůsobuje svůj provoz aktuální epidemické situaci. Kvůli nárůstu COVID-19 pozitivních pacientů vyžadujících hospitalizaci postupně vytvořila izolovaná covidová oddělení na pěti klinikách a z kapacitních důvodů částečně omezila i plánovanou operativu.

K dnešnímu ránu bylo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně hospitalizováno celkem 82 pacientů s nemocí COVID-19. 12 pacientů je na umělé plicní ventilaci na anesteziologicko resuscitační klinice, čtyři z nich také na přístroji ECMO (mimotělní oběh). Umělou plicní ventilaci a ECMO vyžadují také další dva post covidoví pacienti, kteří již nefigurují ve statistikách nakažených. Všichni jsou ve vážném stavu. Ve většině případů se jedná o neočkované pacienty. S těžce nemocnými Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pomáhá i okolním nemocnicím, včera zdravotníci z anesteziologicko resuscitační kliniky přijali pacienty z Nemocnice Znojmo a Nemocnice Vyškov.

Další pacienti s COVID-19 leží na jednotkách intenzivní péče (11) a covidových odděleních, vytvořených na obou internách, II. chirurgii, dermatovenerologické a neurologické klinice. Pacienti jsou na vysokoprůtokové kyslíkové terapii a kyslíku.

Vzhledem k vysokým počtům nakažených musela nemocnice přistoupit k omezení plánované operativy – aktuální pokles je o 20 procent, od pondělí bude snížena na 50 procent. Pacienty, kterých se toto dotkne, bude informovat personál příslušných zdravotnických pracovišť.

Část zdravotnického personálu se věnuje také očkování, a to jak v očkovacím centru přímo v nemocnici (Pfizer), tak v brněnském OC Olympia (Pfizer, Johnson & Johnson). Zdravotníci FNUSA v tomto týdnu podávali zájemcům zhruba 1000 dávek denně. O víkendu je možné nechat se naočkovat bez registrace v OC Olympia Brno, kde je otevřeno od 10:00 do 19:40 hod.

Aktuální situace ve FNUSA