,

Daruj krev s Jedním světem a vyhraj vstupenky na festival

Udělat dobrý skutek a ještě k tomu vyhrát vstupenky na filmové projekce festivalu Jeden svět mohou zájemci ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Stačí do 25. března přijít do odběrového centra Krevní banky, zapojit se podpisem a sdílet odsud fotku na sociálních sítích s #darujsjednimsvetem.

Každou středu bude vylosován jeden výherce dvou festivalových vstupenek. Vybírat se bude vždy ze všech zúčastněných, takže ti, kteří darují už ze začátku akce, budou mít větší šanci na výhru i pestřejší výběr festivalových projekcí. Odběrové termíny jsou standardně v pondělí a středu od 6:15 do 9:45, prvodárci mohou přijít i bez objednání. Více informací o odběrech ZDE.

„Akci Daruj krev s Jedním světem pořádáme už podruhé a jsme moc rádi, že letos můžeme propagovat nejen dárcovství krve jako takové, ale i nové odběrové centrum ve Fakultní nemocnici u sv. Anny. Teď už se nikdo nemůže vymlouvat na to, že je pro něj darování nedostupné,“ řekl hlavní koordinátor brněnského festivalu Dan Petrucha, který krev sám pravidelně daruje.

V tomto týdnu do odběrového centra FNUSA zavítali již první dárci, mezi nimi také Jakub Groman: „Nikdy dříve jsem krev nedaroval, byla to pro mě tedy premiéra a i přes mírnou nervozitu vše proběhlo hladce a překvapivě rychle. Personál odběrového oddělení byl velmi milý a ochotný, což dopomohlo k celkově příjemné atmosféře,“ okomentoval s úsměvem svůj první odběr v životě.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. +420 602 529 058, dana.lipovska@fnusa.cz