Dermatologové FNUSA provádí plasmaterapii

I. dermatovenerologická klinika FNUSA a LF MU pacientům už čtvrt roku nabízí dermatokosmetologickou metodu zvanou PRP (plasmaterapie či plasmalifting). Jedná se o vědecky podloženou metodu, která využívá přirozené omlazující a regenerační účinky krevní plazmy bohaté na krevní destičky k regeneraci kožních buněk a vlasových folikulů.

PRP je zkratka z anglického platelet rich plasma, česky plasma bohatá na krevní destičky – trombocyty. Vzhledem k tomu, že metoda pracuje s produktem tělu vlastním, odpadají rizika nežádoucích alergických reakcí. Plasmaterapie tak představuje naprosto bezpečné ošetření.

Princip metody spočívá v injekční aplikaci pacientovy vlastní plasmy bohaté na trombocyty pod kůži. Tato plasma se získá pomocí odstředění krve přes speciální separační gel, čímž se zachová v plazmě 80 % aktivních trombocytů. Tento vysoký obsah aktivních trombocytů přispívá k regeneraci kožních buněk a vlasových folikulů, zastavení procesu stárnutí a nastartování omlazovacích procesů stimulací novotvorby kolagenu. Pomocí PRP lze dosáhnout také urychlení hojení a minimalizace jizev.

INDIKACE:

• Omlazení a regenerace pokožky.
  • Ztráta pružnosti pokožky šíje a dekoltu nebo jiných tělesných partií (kolena, boky, ruce, břicho).
  • Povadlá pokožka.
  • Vrásky kolem očí.
  • Tmavé kruhy kolem očí.
  • Problematická pleť (citlivá pleť, akné).
  • Řídnutí a pomalý růst vlasů.

PRŮBĚH OŠETŘENÍ

Pacientovi odebereme 10 ml krve do speciálně připravených zkumavek a umístíme do centrifugy, kde se několik minut krev odstřeďuje. Tím získáme plazmu bohatou na trombocyty. Následně ji aplikujeme tenkou injekční jehlou nebo kanylou pod kůží ošetřenou předem anestetickým krémem. Ošetření trvá přibližně 30–45 minut. Druhý den je možné jít do práce bez viditelných stop na obličeji. Proceduru je vhodné celkem třikrát opakovat, a to s intervalem 6–8 týdnů. Zlepšení kvality pleti je patrné již za 3 týdny, pokožka je lépe hydratovaná a má lepší strukturu. Pro zachování dlouhodobého účinku je vhodné ošetření jednou ročně zopakovat.

Jedná se o placený výkon (viz ceník).

Objednávky jsou možné na tel. 543 182 799.

Dermatologové FNUSA nově nabízí plasmaterapii