Dlužníci mohou svůj dluh nemocnici splatit jednodušeji

Lidé, kteří mají vůči Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně exekučně vymáhaný dluh, mohou nyní využít takzvaného milostivého léta. V období 28. října 2021 až 28. ledna 2022 umožňuje dotčeným uhradit jen dluh v původní výši (jistinu) a paušální náklady exekuce (750 Kč plus DPH) bez povinnosti platit další vymáhané pohledávky (příslušenství), vzniklé v důsledku exekuce.

Pokud tak dlužník učiní, bude mu exekuce zastavena a soudní exekutor rozhodne o osvobození od placení veškerých dalších poplatků, sankcí a úroků, které navýšily původní dluh a komplikují tak jeho splácení. Pokud však dlužník nejpozději do 28. ledna 2022 svůj dluh na jistině a nákladech za exekuci nesplatí, poběží mu exekuce dál.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně doporučuje tzv. milostivého léta využít, lidé by v případě zájmu měli kontaktovat příslušné soudní exekutory, v jejichž kompetencích vymáhané dluhy jsou.

Více informací ZDE.