Do FNUSA by mělo přijít pomáhat aktuálně 147 studentů

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zažádala o celkem 147 studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a středních či vyšších zdravotnických škol. Jedná se tedy o mediky, budoucí zdravotní sestry, záchranáře a fyzioterapeuty.

Reálně teď ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně působí 24 mediků – těch, kteří se přihlásili sami a pracují jako dobrovolníci. Jedním z nich je i dvaadvacetiletý Filip Bartoš z Brna, který pomáhá jako dobrovolník na II. interní klinice FNUSA a LF MU. „Zareagoval jsem již dříve na výzvu a teď pracuji jako sanitář – pomáhám s pacienty, s jejich hygienou, jídlem a podobně. Myslím si, že pro mě jako pro studenta medicíny je to skvělá zkušenost. Ale podstatné pro mě také bylo pomoct nemocnici,“ uvedl student 3. ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Fakultní nemocnice u sv. Anny zažádala na Krajském úřadě Jihomoravského kraje, který pomoc studentů v nemocnicích organizuje, o 53 mediků, 28 studentů středních zdravotnických škol, 39 studentů vyšších odborných zdravotnických škol a 27 vysokoškoláků nelékařů (záchranáři, sestry, fyzioterapeuti). Studenti by měli pomáhat jako sanitáři a ošetřovatelé téměř na všech klinikách nemocnice včetně mikrobiologického ústavu a také v odběrovém centru.

„Počet studentů, které nemocnice nyní potřebuje, určitě není konečný. Budeme případně žádat o další podle aktuální situace,“ doplnil ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák.

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel: 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz