Do FNUSA přijelo pomáhat osm vojáků

Do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes ráno přijelo osm vojáků z vyškovské posádky Armády ČR. Všichni nastoupí na Anesteziologicko resuscitační kliniku FNUSA a LF MU do směnného provozu.

Vojáci budou vykonávat na anesteziologicko resuscitační klinice pomocné práce, především ty fyzicky nejvíc náročné. „Jedná se například o pomoc při polohování pacientů, zvláště uložení pacienta do pronační polohy, tedy na břiše. Pokud je pacient navíc na přístroji ECMO, je polohování obzvláště složité a těžké,“ uvedla Renata Vyhlídalová, vrchní sestra Anesteziologicko resuscitační kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU. Vojáci také budou dle situace na klinice pomáhat při převážení pacientů na vyšetření, při příjmu materiálu na pracoviště a podobně.

Osm vojáků bude nyní na klinice dva týdny, vedení nemocnice již žádá o prodloužení této lhůty nebo zaslání dalšího týmu. Stále také probíhají jednání s hasiči a policií, pokud se vše povede domluvit, měli by jejich příslušníci nastoupit na další covidová oddělení.

Letos na jaře bylo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny 10 vojáků, 10 hasičů a 10 policistů, cílem nemocnice je sehnat nyní alespoň tento počet.