FNUSA bude mít vlastní zdravotní dopravní službu

Do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes dorazilo pět nových sanitek. Důvodem je snaha „rozjet“ vlastní zdravotní dopravní službu.

Pět zcela nový moderních sanitních vozů VW Transporter včetně vybavení nakoupila nemocnice za necelých šest milionů korun. „Zdravotní dopravní službu chceme spustit během října, musíme ještě uzavřít smlouvy s pojišťovnami a dodělat další administrativní úkony,“ uvedl provozní náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Petr Voráč a dodal: „Našim pacientům zřízení vlastní dopravy přinese daleko větší komfort, nové sanitky jsou výborně vybavené, prostorné a pohodlné. Další výhodou budou jednoznačně kratší čekací doby.“

Nemocnice nyní ještě shání dva další řidiče na jednosměnný provoz. Ti musí kromě klasického řidičského průkazu skupiny B mít také absolvovaný kurz dopravy nemocných a raněných.

FNUSA bude mít vlastní zdravotní dopravní službu