FNUSA nově nabízí COVID testy pro pedagogy

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnešním dnem zahájila testování pedagogů na onemocnění COVID-19. Antigenní test je pro pedagogy po předložení potvrzení o zaměstnání zdarma, výsledek je k dispozici nejpozději do třiceti minut po odběru.

Testování probíhá každý den včetně víkendu v čase 7:00 – 18:30, tedy stejně jako v případě indikovaných pacientů nebo ostatních zájemců o PCR test. Rozdíl je v objednávání, kdy učitelé musí na webu www.fnusa.cz využít speciální rezervační systém. „V ambulanci jsme schopni otestovat až dvacet pedagogů za hodinu, volných termínů máme prozatím dostatek,“ uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Jana Zvěřinová. Nutné je předložit potvrzení o zaměstnání, bez něj nebudou učitelé otestováni.

Na výsledek si pedagogové počkají na místě, vyhodnocení trvá obvykle 15–20 minut, maximálně půl hodiny. V případě pozitivního antigenního testu jim bude v odběrovém centru proveden stěr k PCR laboratornímu vyšetření.