,

FNUSA ruší zákaz návštěv od 31. května

Vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny se rozhodlo po týdnu příprav povolit návštěvy pacientů, a to od neděle 31. května (včetně). Návštěvníci však musí striktně dodržet veškerá nařízení a opatření – chrání tím sebe a především své blízké, kteří jsou hospitalizováni. Návštěvy budou povoleny vždy ve středu a v neděli v čase 15–17 hodin.

Návštěvy, přicházející do nemocnice na lůžková oddělení, musí použít pouze jeden ze dvou vchodů s termokamerami. Konkrétně se jedná o vchody z ulic Pekařská a Leitnerova. Po automatickém změření teploty, a to v případě, že ji nemá vyšší než 37°C, dostane návštěvník od zaměstnance nemocnice čestné prohlášení, které podepsané následně předá sestře při příchodu na konkrétní kliniku. Bez podepsaného čestného prohlášení nebude návštěvník vpuštěn na žádné lůžkové oddělení.

Za jedním pacientem mohou přijít maximálně dvě osoby, pokud to situace umožní, doporučujeme přítomnost pouze jednoho člena rodiny. Maximální délka pobytu u pacienta je 20 minut. „Žádáme návštěvníky, aby se řídili pokyny zdravotnického personálu na daném lůžkovém oddělení. Ten na místě individuálně zváží, zda umožní pacientovi odejít s návštěvou ven nebo zůstane v pokoji či se přesune na jiné konkrétní místo přímo na oddělení,“ uvedl MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D., lékařský náměstek Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Samozřejmostí u všech příchozích je nasazená rouška, doporučujeme použít také rukavice.

Výjimky jsou možné (s ohledem na konkrétní zdravotní stav pacienta) pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz