FNUSA ve svých vnitřních prostorech doporučuje respirátory

S narůstajícím výskytem respiračních onemocněních Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně doporučuje pacientům i návštěvníkům nemocnice používat ochranu dýchacích cest. Ohleduplným gestem příchozí ochrání nejen sebe, ale i další osoby, které se po nemocnici pohybují a se svými onemocněními mohou být velmi zranitelné.

Zakrytí dýchacích cest se doporučuje ve vnitřních prostorách, tedy pacientům v čekárnách a ambulancích a návštěvám po dobu pobytu na lůžkových odděleních. „Počet osob nakažených koronavirovou nebo jinou respirační infekcí opět vzrůstá. Chtěli bychom proto apelovat na osoby přicházející do nemocnice, ať už kvůli návštěvě lékaře nebo svých blízkých, aby se chránili použitím respirátoru. Je potřeba si uvědomit, že nemocnice je místem, kde je riziko nákazy přirozeně vysoké,“ upozornil náměstek pro lékařskou péči Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jindřich Olšovský, Ph.D.