Lékařská knihovna slaví Mezinárodní den darování knih

Malý princ, Zmizelá, Svěrákovy Povídky a další knižní hity čekají na své nové majitele v Lékařské knihovně Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Pestrou sbírku současné i klasické beletrie připravil pro zaměstnance nemocnice personál knihovny v rámci Mezinárodního dne darování knih, který připadá právě na 14. únor.

Knihy různých žánrů nashromáždil kolektiv knihovny pro tento pilotní ročník z vlastních zdrojů. „Pokud se akce vyvede a bude zájem, rádi bychom příští rok darování knih zopakovali a zapojili do něj i další zaměstnance nemocnice,“ říká vedoucí Lékařské knihovny Jitka Löscherová a dodává, že během první hodiny akce se pro knížku stavilo už asi dvacet lidí.

Knihovníci pro zájemce připravili také ručně vyráběné záložky a kartičky k věnování. Pokud se tak někdo rozhodne knížku rovnou darovat dál – ať už v rámci Mezinárodního dne darování knih nebo oslav sv. Valentýna – může do ní přiložit i svůj vzkaz.

Vybrat si z široké nabídky knih mohou zaměstnanci až do odpoledních hodin, nerozebrané tituly budou k dispozici ještě v pondělí a úterý. Zbytek literatury knihovna daruje DobroCentru sv. Anny, které knížky využije při čase tráveném s hospitalizovanými pacienty nemocnice.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. +420 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz