Letošní poslední darování krve s Makrem se vydařilo

V pondělí 16. prosince se uskutečnilo v Odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vůbec poslední darování krve v letošním roce. Dárci si kromě dobrého pocitu z pomoci druhým odnesli také dárkový balíček v hodnotě sto padesáti korun. Pozornost pro ně připravila společnost Makro.

Každý dárce dostal před Vánoci balíček s krabicí džusu a mnoha sladkostmi. Předvánoční akce by se do budoucna měla stát tradicí.
První odběr v novém roce se uskuteční v pondělí 6. ledna 2020 v čase 6:15 až 9:45. Zájemci se mohou objednat prostřednictvím online formuláře, který naleznou na webu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, nebo telefonicky od 7:00 do 15:00 hodin na čísle 543 182 190.
Odběrové centrum v nemocnici u sv. Anny funguje teprve od poloviny října, kdy vzniklo z důvodu vysoké poptávky po darované krvi ze strany nemocnice, ale i z popudu samotných dárců. „Často se nám stávalo, že lidé přišli nebo volali, že by rádi darovali krev. Protože naše nemocnice sídlí v centru Brna, je pro ně mnohdy jednodušší jezdit k nám než jinam,“ popsala primářka Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová a dodala, že v minulosti musela v případě potřeby nemocnice krev pouze kupovat od jiných zdravotnických zařízení.