,

Metabolická JIP získala modernější prostory

Metabolická jednotka intenzivní péče ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně se přestěhovala do nových, zrekonstruovaných prostor. Modernější zázemí ocení pacienti i zdravotnický personál.

Metabolická JIP je využívána pacienty s akutním i chronickým selháním ledvin a jater, s nespecifickými střevními záněty, s akutními komplikacemi diabetes mellitus nebo s akutními intoxikacemi. „Přestěhováním se do zrekonstruovaných prostor jsme získali modernější zázemí, které svým uspořádáním a velikostí odpovídá požadavkům JIP. Vznikl samostatný filtr pro personál se sociálním zařízením, dvě WC – pro imobilní a běžné pacienty, bezbariérová koupelna. Máme také větší prostory kolem lůžek pacientů a obrovskou výhodou je chlazení prostor, kdy je udržována optimální teplota celého pracoviště,“ popsal nové prostory Tomáš Rybnikář, staniční sestra metabolické JIP, která je součástí II. interní kliniky FNUSA a LF MU.

Vedoucí lékař metabolické JIP MUDr. Aleš Průcha oceňuje na novém pracovišti zejména prostornost. „Dříve jsme měli opravdu stísněné prostory, což neodpovídalo potřebám moderní JIP a komplikovalo provoz. Nemluvě o teplotě, která vlivem špatného stavu oken a bez kvalitní vzduchotechniky v létě stoupala opravdu vysoko. Ocení to především pacienti, kteří u nás mohou být v případě závažnějších chorob hospitalizováni týdny i měsíce,“ doplnil Aleš Průcha.

Metabolická JIP je nyní nově umístěna v budově J (předtím budova P). Rekonstrukce prostor probíhala od března do července 2020 a stála necelý milion korun.

Kontakt pro média:

Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel: 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz