Neuroložka Kateřina Sheardová získala Cenu manželů Strmiskových

MUDr. Kateřina Sheardová, Ph.D., neuroložka z I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU a vedoucí brněnské sekce výzkumného týmu Demence Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA, získala prestižní Cenu manželů Strmiskových. Ta se uděluje za význačný přínos k výzkumu a léčbě Alzheimerovy choroby a spřízněných neurodegenerativních onemocnění.

Díky velkorysému daru paní Elišky Strmiskové cenu každoročně uděluje Alzheimer nadační fond. Manželem Elišky Strmiskové byl PhDr. Zdeněk Strmiska, zakladatel a vědecký ředitel Sociologického ústavu v Praze. Jeho onemocnění Alzheimerovou chorobou vedlo k rozhodnutí finančně podporovat výzkum a vzdělávání odborníků v této oblasti. Cena byla poprvé udělena v roce 2017.

Specializací MUDr. Kateřiny Sheardové, Ph.D., jsou neurodegenerativní onemocnění a poruchy paměti. Je spoluzakladatelkou první studie stárnutí u nás „Czech Brain Aging Study“. Hlavním výzkumným zájmem jsou preventivní opatření, zdravý životní styl a techniky, které ovlivňují Brain maintenance a pomáhají předcházet chronickému stresu jako je jóga, meditace a techniky mindfulness.

Paní doktorce moc gratulujeme!

MUDr. Sheardová získala Cenu manželů Strmiskových