,

Očkovací centrum v Hustopečích ukončilo provoz

Dnes bylo slavnostně ukončeno fungování očkovacího centra v Hustopečích. Centrum provozovala ve spolupráci s Městem Hustopeče a Jihomoravským krajem Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od 8. března 2021. Celkem tady zdravotníci podali 48 tisíc dávek (1.+2.dávka) vakcíny Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech.

V očkovacím centru v Hustopečích se vystřídalo několik desítek zdravotníků a administrativních pracovníků z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, která ještě provozuje očkovací centrum přímo v nemocnici a také v OC Olympia, kam mohou přijít neregistrovaní zájemci. „Myslím si, že naše očkovací centrum splnilo to, co se od něj očekávalo – totiž že jsme očkování přiblížili lidem z okolí tak, aby nemuseli jezdit do krajských nebo fakultních nemocnic,“ konstatoval ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že velké poděkování patří nejen zaměstnancům FNUSA, ale také dobrovolníkům, kteří v očkovacím centru v Hustopečích pomáhali. Zaměstnancům FNUSA, dobrovolníkům a všem spolupracovníkům poděkovali dnes osobně kromě ředitele Vlastimila Vajdáka také starostka Hustopečí Hana Potměšilová a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník.

Posledním očkovaným dnes byl místní rodák Stanislav Kralovič (29 let): „Hraji v kapele a očkování jsem potřeboval, vůbec jsem neváhal. Bydlím sice v Brně, ale vybral jsem si Hustopeče, protože jsem očkování spojil s návštěvou rodiny.“

Celkem se ve všech očkovacích centrech Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně k dnešnímu ránu podalo 144 tisíc dávek. 7. června to bylo nejvíce v jeden den – 1953. Nejvíce zájemců se nyní očkuje v OC Olympia. V prvních dvou týdnech to bylo denně 400-500 lidí, teď je to v průměru 350 lidí denně (ve FNUSA nyní 200-250 denně). Od začátku fungování tohoto očkovacího centra pro neregistrované podali naši zdravotníci 7800 dávek. Na výběr mají příchozí ze dvou vakcín. Buď jednodávkovou vakcínu Janssen (Johnson) anebo Comirnaty (Pfizer). Zhruba polovina lidí volí jednodávkovou vakcínu. Maximum očkovaných je ve věku 16-45 let, starší ročníky jsou ve výrazné menšině, nicméně zatím nejstarší očkovaný měl 90 let.