Odběrové centrum FNUSA slaví narozeniny i rekordní počet odběrů

Odběrové centrum Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nedávno oslavilo čtvrté narozeniny. Dárci krve mu k tomuto jubileu nadělili rekord v počtu provedených odběrů – do odběrového křesla začátkem listopadu usedl návštěvník s pořadovým číslem 9 tisíc. Jde o hranici, která se v předešlých letech prozatím nepodařila překonat.

„Naše dárcovská základna se vzhledem k relativně krátké době působení odběrového centra stále rozšiřuje, rozhodně to ale nebereme jako samozřejmost. Každému, kdo se za námi vrátí, nebo se odhodlá přijít poprvé, patří obrovské poděkování a náš upřímný vděk,“ uvedla primářka Transfuzního oddělení MUDr. Jarmila Celerová.

Dárci krve pomáhají svým laskavým činem přímo pacientům Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „Krevní konzervy vyrobené na našem oddělení zůstávají z 95 procent v areálu nemocnice a používají se při záchraně a léčbě zejména akutních pacientů,“ doplnila prim. Celerová. Právě soběstačnost v hemoterapii byla pro Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně jedním z hlavních cílů při zakládání odběrového centra na podzim roku 2019.

Jako malé poděkování za přízeň dárců odběrové centrum připravilo na týden 20.–24. listopadu 2023 akci s názvem Přijď na čaj, v rámci které si návštěvníci za odběr krve nebo krevní plazmy odnesou kromě dobrého pocitu také krabičku čaje od Sonnentoru. Objednávat se mohou přes elektronický formulář na adrese to.fnusa.cz nebo telefonicky na čísle 543 182 190 (7:00–15:00).

Odběrové centrum FNUSA slaví narozeniny i rekordní počet odběrů

9000. dárkyně letošního roku