AKTUÁLNĚ: Uzavřeny další vstupy do areálu

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně uzavřela všechny vstupy do areálu, otevřen zůstává pouze hlavní vchod na Pekařské ulici do tzv. Hansenovy budovy. Omezen je také vjezd z Mendlova náměstí, umožněn bude pouze invalidům a nemohoucím pacientům. Peším je zde vstup zakázán. Důvodem opatření je snaha minimalizovat rizika spojená s výskytem nového koronaviru.

„Žádáme veřejnost o pochopení tohoto opatření a děkujeme za vstřícnost. Snažíme se ochránit pacienty, personál, i veřejnost,“ uvedl ředitel nemocnice Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že se ve Fakultní nemocnici u sv. Anny od minulého týdne pravidelně schází epidemiologický štáb, který řeší aktuálně všechny změny a opatření.

Na provoz FNUSA začíná dopadat i zavření škol, kvůli omezenému počtu personálu bylo nuceno uzavřít 10 lůžek (z celkového počtu 43) urologické oddělení. „Zvažujeme nyní několik variant, jak rodičům z řad zdravotnického personálu pomoci s dětmi tak, aby se zase mohli vrátit do práce,“ dodal ředitel Vlastimil Vajdák.

V úterý 10. března také vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny zakázalo a zrušilo všechny pracovní cesty zaměstnanců nemocnice i jejího výzkumného centra do zahraničí. Rovněž zrušilo všechny akce pro veřejnost i zaměstnance, které nemocnice měla pořádat ve svém areálu nebo i mimo něj. Dotklo se to například velké mezinárodní konference Věda a konopí, která se měla konat 22. dubna v prostorách Hvězdárny a planetária Brno. Akce byla přeložena na podzim.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. +420 602 529 058, dana.lipovska@fnusa.cz