Pacientům při vstupu měří teplotu termokamera

Bezkontaktní teploměry nahradila při vstupu do Fakultní nemocnice u sv. Anny termokamera. Zařízení měří teplotu rychleji, přesněji a tolik nezatěžuje zdravotnický personál.

Termokameru nainstalovali v pátek 27. března pracovníci firmy GAN, která zařízení zdarma na jeden měsíc zapůjčila. Fakultní nemocnice u sv. Anny je druhou nemocnicí v České republice, která termokameru pro měření tělesné teploty používá. „Člověka při vstupu kamera zaměří, a na obrazovce, kterou zdravotnický personál sleduje, se objeví jeho přesná teplota. Pokud teplota překročí určitou výši, upozorní na to ještě zvukový efekt. Jsme za takové zařízení opravdu rádi, usnadní to práci našim zdravotníkům a spokojenější určitě budou i lidé, kteří musí navštívit naši nemocnici,“ dodal ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny Ing. Vlastimil Vajdák.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. +420 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz