PCR ze slin a antigenní testy jsou ve FNUSA nově bez objednání

Na antigenní a PCR testy ze slin si zájemci do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zajdou od pondělí 21. března i bez objednání. Klasické PCR testy výtěrem z dutiny nosní zůstávají i nadále s povinností registrovat se předem přes rezervační systém.

„Objednávkový systém jsme se rozhodli zrušit kvůli opadávajícímu zájmu veřejnosti. Osoby, které přijdou na tyto typy testů, jsme nyní schopni odbavit bez čekání i bez rezervace termínu,“ uvedl vedoucí zdravotník testovacího centra FNUSA Vlastimil Širůček. Na antigenní testy v posledních týdnech přichází nižší desítky lidí denně, o PCR testy ze slin, které jsou určené výhradně dětem a mladistvým do 18 let, je zájem minimální.

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně funguje denně od 7:00 do 18:30 hodin v budově C. Účastníci zdravotního pojištění v ČR mají aktuálně nárok na jeden bezplatný PCR test v kalendářním měsíci, antigenní testy od loňského listopadu propláceny nejsou a zájemci si je tak musí hradit sami.