Preventivní PCR testy ve FNUSA i nadále bezplatně

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně platí i po 1. dubnu možnost bezplatného PCR testování na COVID-19. Zdravotní pojišťovny budou účastníkům veřejného zdravotního pojištění přicházejícím k odběru vzorku do nemocnice proplácet i nadále jeden preventivní test v kalendářním měsíci. Hrazené zůstávají také testy, které indikuje lékař nebo hygienická stanice.

V souvislosti s poklesem testovaných osob Ministerstvo zdravotnictví ČR od začátku dubna omezilo síť bezplatných poskytovatelů provádějících odběry vzorků a samotné PCR testy pouze na ty se standardně uzavřenou smlouvou se zdravotními pojišťovnami. Ze sítě tak vypadnou některé soukromé laboratoře, které služby nabídnou už pouze samoplátcům.

„Nemocnice jako smluvní poskytovatel zdravotních služeb pokračuje ve stejném režimu jako doposud, některá odběrová místa ale už od 1. dubna musejí testy zpoplatnit,“ dodal vedoucí COVID odběrového centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Širůček. PCR test samoplátce vyjde na 853 korun.