Sv. Anna od pondělka otvírá všechny vchody do nemocnice

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od pondělí 18. května po dvou měsících znovu otvírá všechny vchody do nemocnice. U dvou z nich zachová do konce měsíce také měření teploty termokamerou.

K hlavnímu vchodu z Pekařské ulice, který byl otevřen po celou dobu, přibude znovu venkovní vchod z Mendelova náměstí a vchody z ulic Leitnerova a Hybešova. V tzv. Hansenově budově u Pekařské ulice a uvnitř vchodu z ulice Leitnerova budou i nadále měřit teplotu termokamery, které má nemocnice pronajaty zatím do konce května.

„Vzhledem k uvolňujícím se opatřením a postupnému návratu k běžnému provozu nemocnice jsme se rozhodli umožnit pacientům i zaměstnancům vcházet do nemocnice všemi možnými vchody. Zároveň chci ale příchozí požádat, aby po vstupu do našeho areálu dodržovali bezpečnostní a epidemiologická opatření v čekárnách, ambulancích, na odděleních a klinikách a snažili se vyhovět nově zavedeným pravidlům,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák.

Nemocnice se pomalu vrací k běžnému provozu, stále však platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních jednotlivých klinik. Do ambulancí jsou pacienti zváni v časových intervalech, které by měli v zájmu ochrany svého zdraví i zdraví personálu nemocnice respektovat stejně jako pokyny ke zvýšené hygieně.

Kontakt pro média: Mgr. Dana Lipovská, Tisková mluvčí, tel. 543 182 006, dana.lipovska@fnusa.cz