Úspěšný start webu pro dobrovolníky

Nový web Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně www.covid.fnusa.cz zaznamenal již v den svého spuštění obrovskou odezvu institucí, firem i jednotlivců. Zájem byl o šití roušek, dobrovolnickou činnost i materiální a finanční pomoc.

Během tří dnů fungování webu v ostrém provozu zaznamenala Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně více než dva tisíce unikátních návštěvníků. Mnohem důležitější než čísla je však zájem lidí a jejich chuť pomoci. „Evidujeme desítky firem a jednotlivců, kteří se ozvali a dokázali nám dopravit nejrůznější materiál, potraviny, zkrátka to, co se v těchto chvílích hodí zdravotníkům a zaměstnancům nemocnice, vytvářejícím jim zázemí. Lidé a firmy také přispívají financemi, za které budeme moci nakoupit pomůcky a přístroje, které pomáhají v boji s koronavirem,“ upřesnil ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák. Dodal také, že si cení soudržnosti zaměstnanců FNUSA: „Je až neuvěřitelné, kolik lidí přímo z nemocnice nebo z našeho Mezinárodního centra klinického výzkumu se zapojilo do dobrovolnické činnosti a pomoci. Rodiny některých zaměstnanců dokonce přispěly nemocnici finančním darem. Vážím si každé, byť drobné pomoci.“

Zájem veřejnosti ilustruje také počet roušek domácí výroby, které se rozdávají administrativním pracovníkům nemocnice a slouží zdravotníkům na cestě z práce a do práce. „Do pátku jsme kolegům roznesli přesně 1 020 roušek a pokračovat budeme i příští týden. Ráda bych poděkovala všem švadlenkám, moc si jejich pomoci vážíme,“ uvedla Jana Jarešová z Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA, která má na starosti právě distribuci látkových roušek na jednotlivá oddělení.