Ve FNUSA pomůže patnáct vojáků

Do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes dorazilo patnáct příslušníků Vojenské policie, kteří v následujících dvou týdnech pomůžou zvládat nedostatek zdravotnického personálu. Vojáci se uplatní na sedmi klinikách jako sanitáři.

„Jsem moc rád, že se podařilo propojit českou armádu a nemocnice a věřím tomu, že nám tato spolupráce v mnohém pomůže,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák při oficiálním přivítání vojáků. „Máme poměrně velký podíl nakažených zaměstnanců, kvůli čemuž se musí odkládat řada plánovaných zákroků. Věříme, že i pomoc Vojenské policie nám pomůže opět nastartovat poskytování plnohodnotné péče,“ doplnil.

Patnáct vojáků bylo rozděleno po dvojicích mezi sedm klinik, kde budou pomáhat u pacientů s onemocněním COVID-19. Na anesteziologicko resuscitační kliniku, kde leží nejtěžší případy takto nemocných, zamířili tři vojáci – sanitáři. Pomáhat by u sv. Anny měli do začátku prosince.