Vstup od areálu nemocnice podléhá zvláštnímu hygienickému režimu

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně uzavřela všechny vstupy do areálu, otevřen zůstává pouze hlavní vchod na Pekařské ulici do tzv. Hansenovy budovy. Ten podléhá zpřísněnému hygienickému režimu, kdy jsou prostory frekventovaně dezinfikovány a vstupujícím měřena bezkontaktně teplota. Důvodem opatření je snaha minimalizovat rizika spojená s výskytem nového koronaviru.

V případě vyšší teploty je pacient umístěn do izolace, kde je mu po konzultaci s krajskou hygienou doporučen lékařem další postup. Zdravotnický personál v ochranných oblecích s příchozími vyplňuje také dotazník, na základě kterého vyhodnocuje, jestli je, vzhledem k omezenému provozu nemocnice, přítomnost pacienta v zdravotnickém zařízení opodstatněná. Příchozí odpovídají na otázky o svém momentálním zdravotním stavu a zahraničních cestách, které uskutečnili v posledních týdnech.

Vjezd do areálu je umožněn pouze invalidům a nemohoucím pacientům, a to hlavní branou z Mendlova náměstí. „Žádáme veřejnost o pochopení tohoto opatření a děkujeme za vstřícnost. Snažíme se ochránit pacienty, personál, i veřejnost,“ uvedl ředitel nemocnice Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že se ve Fakultní nemocnici u sv. Anny od minulého týdne pravidelně schází epidemiologický a krizový štáb, který řeší aktuálně všechny změny a opatření.