Výstavu léčivých rostlin v Brně obohatí snímky hub

Srdečně zveme všechny zájemce na 57. ročník výstavy v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Celkový sortiment botanické zahrady zahrnuje bezmála 900 rostlinných druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících i toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice. Celosvětově unikátní je rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi mákovitých.

Botanická zahrada udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i poučení veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodnou výstavu Říše hub v zorném poli objektivu Jiřiny Hrabákové z Mykologického klubu Brno.

Výstava léčivých rostlin se koná 13. až 30. června 2019, denně včetně víkendů od 9:00 do 18:00. Centrum léčivých rostlin najdete na adrese Údolní 74, Brno – Kraví hora. Vstupné je dobrovolné.

Akce koná pod záštitou městské části Brno-střed a děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Bareše, Ph.D.

Mimo termín výstavy je zahrada pro veřejnost otevřena od května do září po, út, čt, pá 8:00 – 15:00, st 8:00 – 18:00.

Pozvánka zde.