Daruj krev a pojď do Zoo Brno! 🗓

Daruj krev, zachraň život a pojď do Zoo Brno! Takový podtitul má akce odběrového centra Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, která se uskuteční v týdnu od 9. do 13. srpna a všem dárcům přinese kromě obvyklých benefitů také volné vstupenky do brněnské zoologické zahrady.

V průběhu léta bývá nedostatek krevních zásob standardním tématem, letos je však situace ještě horší, a to zejména kvůli dohánění odložené operativy při pandemii. Krevní banka tak doufá, že i díky spolupráci se Zoo Brno přijde darovat krev více lidí. „V průběhu léta tradičně bojujeme s odklady odběrů kvůli dovoleným v rizikových oblastech nebo přisátým klíšťatům – v obou případech si dárci musí dát měsíční pauzu. Často jsou odběry rušeny také kvůli infektům, letním angínám a podobně,“ vysvětlila primářka Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová.

Nejvýraznější nedostatek krevních zásob má nemocnice aktuálně ve skupině B negativní, podstav oproti standardním zásobám je ale patrný ve všech skupinách. Situace se navíc může rychle měnit, proto v odběrovém centru uvítají každého, kdo může přijít a splňuje podmínky pro darování krve.

Zájemci se mohou objednávat prostřednictvím online rezervačního formuláře nebo telefonicky na tel. čísle 543 182 190.

Před registrací prosím věnujte pozornost dočasným omezením dárcovství.

Za krev do Zoo!

od do