Zaměstnanci i veřejnost pomáhají ve FNUSA doplnit krevní zásoby

Odběrové centrum Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně získalo nové prvodárce z řad zaměstnanců i veřejnosti. Přispěly k tomu dvě akce, z nichž ta veřejná, valentýnská, pokračuje až do konce týdne. Dárci krve si z ní mohou odnést kosmetický balíček i nového partnera.

„Zimní období je kvůli výskytu respiračních onemocnění nejen pro naše Transfuzní oddělení tradičně náročnější,“ uvedla primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Jarmila Celerová. „Velmi proto v našem odběrovém centru vítáme prvodárce, kteří nám s nedostatkem krevních zásob citelně pomáhají,“ doplnila. Nedostatková je ve FNUSA aktuálně zejména skupina A+, B- a AB-.

Zaměstnaneckou výzvu na pomoc Transfuznímu oddělení, která ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně proběhla minulý týden, přijal například vedoucí lékař paliativního týmu MUDr. Ladislav Kabelka, Ph.D. „Mám rád výzvy a rád se nechávám inspirovat. Vždy jsem si myslel, že jsem na první darování krve už starý, ale tentokrát jsem to ověřil a zjistil, že až do 60 jsem i jako prvodárce žádaný. A tak jsem to šel zkusit – věděl jsem, že kdyby to můj mozek neunesl, tak mě moji super kolegové z ARO zase probudí,“ popsal po odběru s úsměvem, protože na oživování nedošlo. „Bylo to vlastně moc příjemné a v květnu přijdu zase,“ pochvaloval si lékař přístup svých kolegyň i motivující benefity.

Transfuzní oddělení v nelehké době podpořilo několik desítek dárců z řad zaměstnanců fakultní nemocnice. „Někteří kolegové se nestihli zapojit, ač měli zájem, takže výzvu plánujeme určitě zopakovat,“ uvedla primářka.

Aktuálně probíhající akce Valentýnské darování krve se do odběrového centra snaží přivést také dárce z řad veřejnosti, a to nejen v zamilovaných párech. „Loňský ročník přinesl kromě řady dobrých skutků také minimálně jedno osudové seznámení,“ zve primářka Celerová všechny zájemce. Jako poděkování si kromě dobrého pocitu v týdnu od 13. do 17. února navíc dárci odnesou kosmetický balíček od Yves Rocher.

Zaměstnanci i veřejnost pomáhají ve FNUSA doplnit krevní zásoby

Valentýnské darování krve