Tisková zpráva, 7. 12. 2016, Brno

3 dny v týdnu se mohou pacienti Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále KTLR) setkávat při své rehabilitaci s fenkou německého ovčáka Lency Avax Hof.

Jedna z pracovnic KTLR Olga Vallová je zapojena do projektu výchovy štěněte, které by v budoucnu mělo být psem vodícím. U fenky Lency, narozené 2. 6. 2016, je v rámci její výchovy kladen velký důraz na socializaci v nemocničním prostředí, kde se běžně nevidomí pohybují, a které by v budoucnu měla doprovázet i do těchto zařízení.

„Lency bývá přítomna na naší ambulanci rehabilitace vždy 3 dny v týdnu. Ve dnech, kdy se zde nenachází je personál často pacienty dotazován na její nepřítomnost, neboť ji postrádá“ sdělila Petra Veselá, mluvčí nemocnice.

Olga Vallová je za psa plně zodpovědná, zajišťuje bezpečí psa i přítomných pacientů, pes je vždy pod dozorem, při práci má „dečku“ vodícího psa. Štěně je pacienty i zaměstnanci kliniky vnímáno velmi pozitivně, pacienti její přítomnost vítají, neboť přispívá k jejich psychické pohodě. Lency se stala platným členem našeho týmu KTLR.

„Zapojení psa do léčebné péče a podílení se na jeho výcviku pro nevidomé považujeme za přispění naší nemocnice na zlepšení životního komfortu našich handicapovaných spoluobčanů,“ doplnila Veselá.

Personál kliniky KTLR s fenkou Lency

Kontakt pro média: Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA, tel. +420 604 121 122, petra.vesela@fnusa.cz