Tisková zpráva, 20. 6. 2016, Brno

Ministr financí a místopředseda vlády Andrej Babiš se dnes přijel seznámit s činností Mezinárodní centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Spolu se svým poradcem Adamem Vojtěchem, brněnským primátorem Petrem Vokřálem a dalšími hosty se setkal s ředitelem svatoanenské nemocnice Martinem Pavlíkem a šéfem výzkumného centra FNUSA-ICRC, neurologem Gorazdem B. Stokinem. Prohlédli si část výzkumných prostor a seznámili se s financováním a hospodařením nemocnice i jejího výzkumného centra.
Tomu se v uplynulých čtyřech letech podařilo kromě grantu z operačního programu Evropské unie Výzkum a vývoj pro inovace, ze kterého bylo zřízeno, získat dalších 500 milionů korun ze synergických grantových projektů a na 40 milionů korun ze spolupráce s průmyslem (u obdobných center ve světě bývá podíl takového komerčního financování zhruba dvě procenta nákladů). Na další fungování v letech 2016 až 2020 získalo svatoanenské vědecké centrum miliardu korun z Národního programu udržitelnosti.
„Mám z toho managementu velice dobrý pocit,“ řekl krátce po jednání novinářům Adrej Babiš s tím, že bude sledovat i další jednání a spolupráci FNUSA-ICRC s americkou Mayo clinic.

Kontakt pro média: Ing. Petra Veselá, asistentka ředitele a tisková mluvčí FNUSA, tel. +420 604 121 122, petra.vesela@fnusa.cz