1. Denní doba – Rád bych se zeptal, v jakých případech může přijít občan – pojištěnec VZP rovnou k Vám do nemocnice, tedy bez doporučení praktického lékaře?

Konkrétně : Může k Vám přijít rovnou např. s vážnějšími akutními bolestmi zad, s podvrtnutým či vyvrknutým kotníkem, s odolným klíštětem (resp. s podezřením na Lymskou boreliózu), nebo pokud má popáleninu, pokud nalezne krev ve stolici nebo má naražené např. rameno či koleno etc. ?

2. Večerní a noční doba – Četl jsem , že ve večerních hodinách k Vám již občan nesmí – že musí jít na LSPP v Úrazové nemocnici na Ponávce.

a) Od kolika hodin přesně ve všední den tento zákaz platí, a z kterého zákona či jiného právního předpisu toto omezení plyne?

b) Existují – speciální vážnější – případy kdy je možno jít rovnou k Vám do nemocnice. Respektive mě ani mým bližním není úplně jasno, kdy případ spadá pod běžnou LSPP a kdy je možno jít rovnou k Vám do nemocnice.? Existuje nějaký přesný seznam úrazů a onemocnění , který by občanům pomohl v orientaci, kdy a kam mohou legálně a správně jít?

13.11.2012: Odpověď